E - TİCARET E-Ticaret PDF

Dijital ortamdaki mağazanız için en güvenilir adres. E-Ticaret site tasarımlarımızla 7 gün 24 saat kapanmayacak mağazanızı dijital ortama açıyoruz.

E-ticaret

Günümüz dünyasında küçük –büyük tüm işletmeler sabit mağazadaki satışla yetinmek yerine aynı mağazayı dijital ortama taşıyor. Pazarlama ağınızın genişlemesini sağlayacak, istediğiniz ödeme seçeneğinin entegre edildiği, kolay yönetim paneli olan özel filtrelerle güvenli alışveriş yapılabilecek e ticaret site tasarımları yapıyoruz. Yazılımsal olarak hatasız, tasarım olarak da kullanıcı dostu özellikleri ön plana çıkardığımız e-ticaret sitelerimiz, firmanızın dijital mağazasının kapılarını açmasını sağlayacak. İstediğiniz güncellemeleri yazılım bilen birine ihtiyaç duymadan kolay yönetim paneli ile kolayca sağlayabileceğiniz sanal marketleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-ticaret

Sanal mağazanız Saruhan Web'de sizi bekliyor.

Sizin için tasarlayacağımız e-ticaret site tasarımlarında istediğiniz her ödeme şeklini eklemek mümkün. İsterseniz kapıda ödeme, ister kredi kartı ister havale isterseniz hepsini birden ekleyerek kullanıcılar için seçenekleri arttırın. Firmanıza güç katacak ve internetin hareketli caddelerinde en dikkat çeken mağaza olmanızı sağlayacak e-ticaret tasarımları yaparak dünya pazarını girmenizi sağlıyoruz.

Profesyonel web tasarımın en önemli göstergelerinden biri olan kolay yönetim panelimiz sayesinde istediğiniz güncellemeleri anında kendiniz yapabileceksiniz. Web sitenizi yönetebilmenizi sağlayan paneller ile illa yazılım bilmenize gerek kalmadı. Web sitenizin tesliminde vereceğimiz kısa eğitimlerle yönetim paneline giriş yapabilecek anlık güncellemeler yapabilecek, aktif olarak kampanya, indirim düzenleyebilirsiniz. 

Birden çok sektöre hitap eden, alt başlıklarla ayrılabilecek ürünlerin satışının yapılacağı e-ticaret sitelerinde size ve sektörünüze özel istediğiniz filtreleme seçeneklerini uygulayabiliyoruz. Uzunluk, ağırlık gibi genel filtrelerin yanında kullanıcıya daha fayda sağlayacağını düşündüğümüz özel filtrelerle kullanıcı dostu siteler geliştiriyoruz. Potansiyel müşterinizin web sitenize geldiğinde istediği ürüne en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayacak fitrelerle siz de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Hem satıcının hem de kullanıcının en önem verdiği konu olan güvenlik alışverişte e-ticaret sitelerimize entegre ettiğimiz özelliklerle kullanıcıların bilgilerini, veri transferleri sırasında gizliliği ve güvenliği sağlıyoruz. Alıcı ile satıcının yüz yüzeyken alışveriş gerçekleşmediği için çeşitli eklemelerle e-ticaret siteleri tamamen güvenli hale dönüştürülür.

BIN numarası, yani Bank Identification Number, kartların üzerinde yer alan  ve hangi bankaya ait olduğunu gösteren ve ISO / IEC 7812 standartlarına uygun şekilde oluşturulan numaradır. Bu numarayı sorgulayarak elinizdeki kartın bireysel kart mı yoksa ticari kart mı olduğunu, kredi kartı mı yoksa banka kartı mı olduğunu, kart programını öğrenebilirsiniz.

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) Kaydı

İnternet alışverişlerinde tüketiciyi korumak ve e-ticaret işlemlerini kayıt altına almak amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan Elektronik Ticaret Bilgi sistemi (ETBİS), 1 Aralık 2017'den tarihiyle uygulanmaya başladı.

ETBİS’in başlıca amacı internet alışverişlerinde daha kapsamlı, şeffaf ve güvenilir bir ortam yaratmak, e-ticaret işletmelerinin ulaşılabilir olmasına imkân sağlayarak internet üzerindeki sahtecilikler ile kayıt dışılığın önüne geçmektir.

11.08.2017 tarihinde yürürlüğe giren Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ kapsamında aşağıdaki tanımlara uyan ve “hizmet sağlayıcı” olarak belirtilen gerçek veya tüzel kişilerin ETBİS’e kayıt zorunluluğu bulunmaktadır.

 • Kendilerine ait elektronik ticaret ortamında faaliyet gösteren hizmet sağlayıcılar (Kendi e-ticaret sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla satış yapan işletmeler)
 • Aracı hizmet sağlayıcılar (E-ticaret pazaryerleri)
 • Yurt içinde bulunan ve yurt içinde elektronik ticaret faaliyetinde bulunmayan ancak yurt dışındaki bir aracı hizmet sağlayıcısı vasıtasıyla elektronik ticaret faaliyeti yürüten bir hizmet sağlayıcısı (Ebay, Etsy gibi yurtdışı e-ticaret pazaryerlerinde satış yapan işletmeler)

Gerçek kişiler tarafında yapılacak bildirimlerin kendileri veya yetkili temsilcileri; tüzel kişiler tarafından yapılacak bildirimlerin ise yetkili temsilcileri tarafından yapılması gerekmektedir. Burada yetkili temsilciden anlaşılması gereken, Şirket adına e-devlet işlemleri yapabilen şirket imza yetkilisidir.

Gerçek veya tüzel kişiler için MERSİS numarası ve vergi kimlik numarası, esnaf ve sanatkârlar için Esnaf ve Sanatkarlar Bilgi Sistemi (ESBİS) kaydı, T.C. kimlik numarası ve vergi kimlik numarası gerekmektedir.

Bu kapsamda, ETBİS’e kayıt olabilmek için şahıs şirketi olmanız yeterli değildir. MERSİS numarası alabilmek için faaliyet gösterdiğiniz ilin Ticaret Odası’na kayıt olmanız gerekmektedir. Eğer esnaf veya sanatkâr iseniz ETBİS’e kayıt olmadan önce ESBİS‘e kayıt yapmanız gerekmektedir.

 • Genel (Firma bilgileri, İşletme Unvanı vs.)
 • Mal ve Hizmet Türleri (Faaliyet gösterdiğiniz sektör)
 • Ödeme ve Ticaret Türü (B2B, B2C, Kabul ettiğimiz ödeme yöntemleri)
 • KEP Adresini (Kayıtlı E-posta Adresi) yetkili PTT şubelerinden alabilirsiniz.)
 • Anlaşmalı Ödeme Aracılık / Elektronik Para Firması (İyzico, PayTR, iPara vb.)
 • Anlaşmalı Kargo/Lojistik Firması Bildirimi (Aras, MNG, Yurtiçi Kargo vb.)
 • Altyapı Sağlayıcı Bildirimi (Site Yapıcı E-ticaret, Açık Kaynak gibi kullandığınız e-ticaret yazılımı platformunu seçiyorsunuz)
 • Çalıştığınız Yurtiçi ve Yurtdışı Bankalar
 • Kişisel Bilgilerin ve Müşteri Bilgilerinin Tutulduğu Veritabanı Lokasyonu (Örneğin; Türkiye / Eskişehir)
 • Adres Bilgileri (Ofis adresiniz, varsa depo ve üretim yerinizin adresi)
 • E-İhracat Bilgileri (Yurtdışına satış yapıyorsanız ülke bazlı işlem hacmi ve ödeme tipine göre işlem hacmi bilgileri)
 • Site Doğrulama (Bu aşamda ETBİS tarafından sitenize özel oluşturulmuş karekod’un HTML kodu veriliyor. Sitenize ekledikten sonra doğrulama yapabiliyorsunuz.)

ETBİS’e kayıt ücretsiz olarak yapılıyor ve herhangi bir evrak sunulmasına gerek kalmıyor. Sadece eticaret.gov.tr deki kayıt formunun elektronik ortamda doldurulması kayıt için yeterlidir. Adımlara başlamadan önce e-Devlet şifresi, KEP adresi ve MERSİS numaranızın hazır olması gerekiyor. 

İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan firmalar oldukça kolay olan ETBİS kaydını, “www.eticaret.gov.tr" adresi üzerinden tamamlayabilirler. “ETBİS GİRİŞ” butonuna bastıktan sonra yeni kayıt oluştur seçeneğine tıkladığınızda gerekli adımları takip ederek kaydınızı yapabilirsiniz. 

Bu kapsamda; e-ticaret sitesi üzerinden satılan mal ve hizmetler ile ilgili bilgilerin girişi, sıfır/ikinci el ürün satılıp satılmadığı, ayrıca fiziksel bir mağazanın bulunup bulunmadığı, hangi iş modeli ile çalışıldığı, ödeme yöntemleri, KEP bilgilerinin girilmesi, Ödeme/Elektronik Para Kuruluşu olarak çalışılan kurumların belirtilmesi, çalışılan kargo firmalarının üye işyeri numarası ile belirtilmesi, e-ticaret altyapı sağlayıcılarına ilişkin bilgilerin girilmesi, çalışılan yurtiçi ve yurtdışı bankaların eklenmesi, kişisel verilerin ve müşteri bilgilerinin tutulduğu veri tabanının bulunduğu ülke ve şehir bilgilerinin girilmesi, depolar ve üretim yerleri bilgilerinin girişi gerekmektedir. 

Platform üzerinden gerekli bilgiler sağlanarak belirtilen adımlar tamamlandıktan sonra ‘Kabul Et ve Onayla’ seçeneği seçilerek işlemler onaylanıyor. Ardından, kayıt işleminin onaylanması için bekleme aşamasına geçilecektir.

HEMEN TEKLİF ALIN!

Güvenlik Kodu
Aydınlatma Metni'ni okudum, onaylıyorum.

Aklınıza Takılanlara Bir Göz Atalım

Türkiye’de bugün internet üzerinden alışveriş yapan yaklaşık olarak 10 milyon insan olduğu biliniyor. Bu rakamları mağazanız, veya üretim alanınız için düşündüğümüzde en işlek caddede bile bu kadar çok müşteriyle karşılaşma ihtimaliniz bir hayli düşüktür. Sizin için tüm müşterilerin bir araya toplandığı hazır bir pazar yeri varken dükkanınızı  ara sokaklarda bırakmak mantıklı olmayacağı için bugün küçük-büyük neredeyse tüm işletmeler mağazalarını sanal ortama taşıma çalışmaları yapmaktadır

İster yeni başlıyor olun isterseniz de fiziksel bir dükkâna sahip olun, işletmenizi bir sonraki seviyeye taşımak ve satışlarınızı artırmak için online bir mağazaya ihtiyacınız var. Hızlı bir ivme ile artış gösteren e-ticarette yerinizi almak için daha fazla beklemeyin. Bu konudaki sorularınız için, ücretsiz yönlendirme ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bize ulaşarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir, çıkmayı planladığınız bu yolda atacağınız stratejileri birlikte planlayabiliriz. Tecrübelerimizden faydalanmak ve örneklerimizi incelemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

E-ticaret tasarımları tamamen kullanıcı deneyimlerine göre düzenlenmelidir. Bir kullanıcı gözünden bakıldığında ortaya çıkan e-ticaret site tasarımında aradığınız ürüne kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz, ürünler hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilmeniz gerekir. Web sitenizin sade ve şık tasarımın belli noktalarına yerleştirilen iletişim bilgileri, sitede kullanılacak renkler çok önemlidir.

Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmeniz ve satışlarınızı artırabilmeniz için e-ticaret sitenizin güçlü bir SEO altyapısına ihtiyacı vardır. E-ticaret sitenizi ön plana çıkarmak için web sitenizin teknik altyapısı, kullanıcı deneyimi ve SEO arasında güçlü bir denge oluşturmanız gerekmektedir. Bu konuda profesyonel bir destek almak için tecrübeli ekibimiz ile şimdi iletişime geçebilirsiniz.  

E-ticaret’e başlamak isteyen çoğu kişinin aklındaki sorulardan biri de budur. Site tasarımı yapıldıktan sonra her değişiklik yapmam gerektiğinde bir yazılımcıya mı ihtiyacım olacak? Cevabımız tabi ki hayır. Saruhan Web Ajans olarak geliştirdiğimiz kolay kullanıma sahip yönetim paneli ile e-ticaret sitenizde istediğiniz anda istediğiniz değişikliği yapabileceksiniz.

 

Güçlü bir e-ticaret sitesine sahip olmanın yanı sıra marka bilinirliğinizi artırma ve potansiyel müşterilerinize ulaşma konusunda da firmanızı geliştirmeniz gerekmektedir. Dijital pazarlama stratejileri doğrultusunda yapacağımız reklamlar ve sosyal medya yönetimi gibi destekler ile dönüşümlerinizi artırmanıza yardımcı olabiliriz.