• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Youtube
  • Whatsapp

MARKA TESCİL DANIŞMANLIĞI

Marka tescil sürecinin başından sonuna kadar edindiğimiz tecrübelerle sizlerin hizmetindeyiz.

Marka Tescil Danışmanlığı

Şirketinizin tüm mal ve hizmetlerini koruyan, rakiplerinizden ayırmayı sağlayan marka, şirketinizin en önemli sermayesidir.  Markalaşmak, marka tescili, isim tescili olarak bilinen bu işlem siz ürün ve hizmetinizle ilgili hukuki haklar kazandırır. Tüm bu artılarla günümüz şartlarında bir işletmenin markalaşma süreci en önemli işlerinden biri haline gelmiştir.

 

Saruhan Web Ajans olarak Marka tescili nasıl yapılır? Gibi akıl karıştıran süreçlerde işletmelerin yanındayız. Öncelikle sizi ve ürünü en iyi anlatan, karmaşık olmayan  kolay okunan ayırt edilebilir bir marka için detaylı bir araştırma yapılır ve ardından da müracaat ile başlayan ve inceleme, ilan, kabul ve belgelendirme ile sonuçlanan tüm süreç ekibimiz tarafından ciddiyetle yönetilir. 

Marka Tescil Danışmanlığı

Marka Tescil Sürecinde Gerçekleştirdiğimiz Titiz Çalışmalarla İşletmenize Değer Katıyoruz.

Marka tescilinde müracaat yapılmadan önce mutlaka ön çalışmaların eksiksiz tamamlanması gerekir. Bu ön çalışmalar marka başvurusunun reddedilmemesi için titizlikle yapılır. Marka tescili için yapılan araştırmaların sonucunda TürkPatent'e gerekli başvuru ücreti yatırılarak marka başvurusu yapılır.

Uzman ekibimiz, marka tescil başvurusunu yapıldıktan sonra tahmini olarak 6 - 7 aylık sürede tüm aşamaları yakından takip eder. İncelemeler sonucunda karşınıza çıkabilecek başvurunun reddi durumunda hızlı bir şekilde gerekli müdahaleleri, itirazları yaparak sürecin işlemesini sağlar. 

MARKA TESCİL REFERANSLARI

HEMEN TEKLİF ALIN!

Güvenlik Kodu

Aklınıza Takılanlara Bir Göz Atalım

Marka Tescil Belgesi, marka olarak belirlenen bir isim ya da işaretin TürkPatent tarafından yürütülen tüm süreçleri başarılı olarak geçmesi sonucunda verilen ve bu markaya ait tüm haklara sahip olduğunu belirten belgedir.

Marka tescili onaylandıktan sonra 10 yıl boyunca markanın tüm hakları sizde olur ve ardından onar yıl şeklinde uzatarak bu hakka sahip olmaya devam edebilirsiniz.

Marka tescil alımında herahngi bir sayı sınırlaması yoktur. Kişi veya kurumlar birden çok markanın tescilini alabilir.

Marka tescili almak için yapılan başvurular ortalama olarak 8 ile 10 ay arasında sürmektedir. 

Marka başvuru aşamasında ve belgelendirme esnasında toplam 2 kez ödeme alınmaktadır ve marka tescil belgesi 10 yıl süre ile geçerlidir.

Marka tescil belgesi alınmasından itibaren 10 yıl süreyle geçerli olarak markanızı koruyacaktır.

Marka başvurunuzla benzerlik taşıyan önceki başvurular marka tescil sürecinizde engel teşkil edecektir.

Marka başvurusu sonrasında herhangi bir itiraz oluşması durumunda süreç uzayacaktır.

Başvurusunu gerçekleştirdiğiniz marka, tescille bağlandığında iki ay içerisinde belge ücretinin yatırılması gerekmektedir. Sonrasında bu işlemin Enstitüye bildirilmesi gerekmektedir. Bu işlemler bittiğinde marka tescil belgeniz oluşturulacaktır.

Evet. İsteyen herkes başka bir engel olmadığı sürece istediği sayıda marka tescil başvurusu yapabilir.

Markanız için eğer 10 yıllık yenileme süresini geçirdiyseniz cezalı yenileme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Evet, Saruhan Web Ajans olarak sizi ve markanızı en iyi şekilde temsil edecek logonun tasarımını yapıyoruz.