MARKA TESCİL DANIŞMANLIĞI Marka Tescil Danışmanlığı PDF

Marka tescil sürecinin başından sonuna kadar edindiğimiz tecrübelerle sizlerin hizmetindeyiz.

Marka Tescil Danışmanlığı

Şirketinizin tüm mal ve hizmetlerini koruyan, rakiplerinizden ayırmayı sağlayan marka, şirketinizin en önemli sermayesidir.  Markalaşmak, marka tescili, isim tescili olarak bilinen bu işlem siz ürün ve hizmetinizle ilgili hukuki haklar kazandırır. Tüm bu artılarla günümüz şartlarında bir işletmenin markalaşma süreci en önemli işlerinden biri haline gelmiştir.

 

Saruhan Web Ajans olarak Marka tescili nasıl yapılır? Gibi akıl karıştıran süreçlerde işletmelerin yanındayız. Öncelikle sizi ve ürünü en iyi anlatan, karmaşık olmayan  kolay okunan ayırt edilebilir bir marka için detaylı bir araştırma yapılır ve ardından da müracaat ile başlayan ve inceleme, ilan, kabul ve belgelendirme ile sonuçlanan tüm süreç ekibimiz tarafından ciddiyetle yönetilir. 

Marka Tescil Danışmanlığı

Marka Tescil Sürecinde Gerçekleştirdiğimiz Titiz Çalışmalarla İşletmenize Değer Katıyoruz.

Marka tescilinde müracaat yapılmadan önce mutlaka ön çalışmaların eksiksiz tamamlanması gerekir. Bu ön çalışmalar marka başvurusunun reddedilmemesi için titizlikle yapılır. Marka tescili için yapılan araştırmaların sonucunda TürkPatent'e gerekli başvuru ücreti yatırılarak marka başvurusu yapılır.

Uzman ekibimiz, marka tescil başvurusunu yapıldıktan sonra tahmini olarak 6 - 7 aylık sürede tüm aşamaları yakından takip eder. İncelemeler sonucunda karşınıza çıkabilecek başvurunun reddi durumunda hızlı bir şekilde gerekli müdahaleleri, itirazları yaparak sürecin işlemesini sağlar. 

MARKA TESCİL REFERANSLARI

Tümünü Gör

HEMEN TEKLİF ALIN!

Güvenlik Kodu
Aydınlatma Metni'ni okudum, onaylıyorum.

Aklınıza Takılanlara Bir Göz Atalım

Marka Tescil Belgesi, marka olarak belirlenen bir isim ya da işaretin Türk Patent Enstitüsü tarafından yürütülen tüm süreçleri başarılı olarak geçmesi sonucunda verilen ve bu markaya ait tüm haklara sahip olduğunu belirten belgedir. Titizlikle ilerlenmesi gereken marka tescil süreci; ön araştırma, başvuru, inceleme, ilan, kabul ve belgelendirme aşamalarından oluşur. Profesyonel ekibimiz tarafından her aşaması dikkatle takip edilir. 

Marka tescili almak için yapılan başvurular ortalama olarak 8 ile 10 ay arasında sürmektedir. 

Marka başvuru aşamasında ve belgelendirme esnasında toplam 2 kez ödeme alınmaktadır ve marka tescil belgesi 10 yıl süre ile geçerlidir.

Marka tescili onaylandıktan sonra 10 yıl boyunca markanın tüm hakları sizde olur ve ardından onar yıl şeklinde uzatarak bu hakka sahip olmaya devam edebilirsiniz.

Marka tescil alımında herhangi bir sayı sınırlaması yoktur. Kişi veya kurumlar birden çok markanın tescilini alabilir.

Evet, Saruhan Web Ajans olarak şirket profilinize ve sektörünüze uygun olarak kurumsal logo tasarımları oluşturuyoruz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki Ticaret Sicil Kaydı ile Marka Tescili birbirinden farklı işlemlerdir. Yani firmanızı açıp ticaret siciline kaydettiğinizde markanızın tescillemiş de olmazsınız. Ticari unvanınız sicilinize işlenirken sicil memurları iltibas yani karşılaştırma yapmazlar. Bu durumda da ticari unvanınızın neredeyse aynısı sayılabilecek başka işletmelerle karşılaşmak hiç de zor değildir. Eğer böyle durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka markanız için başvuru yapmalı ve kullandığınız ticari unvanı veya istediğiniz isim ve işaretleri marka olarak tescil altına almalısınız. 

Bir başkası tarafından daha önceden tescil edilen markayı almak istiyorsanız bu durumda izleyebileceğiniz bir kaç yol vardır. Öncelikle markanın kullanım durumuna bakabilirsiniz. Eğer almak istediğiniz ancak daha önceden tescillenen marka 5 yıldır hiç kullanılmamışsa o zaman hükümsüzlük davası açarak markayı alabilirsiniz. Bunun dışında ise alabilmenizin tek yolu marka sahibi ile görüşerek satın almayı teklif etmek olacaktır. Bunlar dışında tescillenmiş markayı almanın başka bir yol yoktur. 

Marka başvurunuzla benzerlik taşıyan önceki başvurular marka tescil sürecinizde engel teşkil edecektir.

Marka başvurusu sonrasında herhangi bir itiraz oluşması durumunda süreç uzayacaktır.

Markanız için eğer 10 yıllık yenileme süresini geçirdiyseniz cezalı yenileme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Evet, daha önceden tescil edilen markanızı satma hakkınız vardır. Marka gayri maddi bir haktır ve alınıp satılabilmektedir.